• 5. ROČNÍK - 2019

Cílem 5. ročníku bylo uklidit přírodu v blízkém okolí Jevíčka a ukázat tak veřejnosti, že mladým lidem není dění kolem lhostejné a že začít něco dělat může kdykoli opravdu každý.

Akce nazvaná Ekoden proběhla 12. dubna 2019 v dopoledních hodinách. Realizační tým studentů a učitelů se v 8 hodin ráno sešel před budovou gymnázia, kde došlo k rozdělení do 4 pracovních skupin. Každá pracovní skupina tvořená 2 či 3 třídami a jejich pedagogickým dozorem vyrazila jiným směrem, paprskovitě od Jevíčka. Během dopoledne se studentům a učitelům podařilo nasbírat několik desítek 120litrových pytlů odpadků, které ležely pohozené u krajnic či v blízkých lesích. Všechny až po okraj naplněné pytle a také odhozené staré pneumatiky poté svezla auta technických služeb města a postarala se o jejich likvidaci.

Na realizaci 5. ročníku projektu se podíleli studenti 1. A, 1. B, 1. L, 2. A, 2. B, 2. L, 3. A, 3. B, 3. L a většina pedagogického sboru gymnázia. Akce byla uspořádána za technické i finanční podpory města Jevíčka.